Jak zachować czystość w łazience na dłużej?

Łazienka to pomieszczenie wymagające w domu niezwykłej pielęgnacji. To tam człowiek dba o swoją higienę i szykuje się na ważne wyjścia. W łazience gromadzi się kamień, a resztki kosmetyków zasychają i nie idzie ich niczym usunąć. Jak wiec skutecznie czyścić łazienkę, aby dłużej cieszyć się jej pięknem i czystością?

Ocet

Największy przyjaciel osoby sprzątającej łazienkę. Stosuje go coraz więcej kobiet, które chcą zmienić swoje życie na lepsze. Jak go stosować? Wystarczy na ręcznik papierowy lub dowolną, niepotrzebną ściereczkę wylać dużą ilość octu i nałożyć na miejsce z kamieniem jak kompres. Ocet należy pozostać najdłużej jak to tylko możliwe. Najlepiej na kilka godzin. To sprawi, że uwolni on swoje działanie. Po tym wystarczy umyć dane miejsce jak zwykle, czyli wybranym detergentem. To niezwykle proste.

Soda oczyszczona

Nic nie czyści kamienia tak, jak soda oczyszczona. To ona ma właściwości wybielające i bakteriobójcze. Stosowana jest też w wielu pastach do zębów. Jak więc wykorzystać jej działanie? Wystarczy zrobić  z niej papkę. Proporcje są dowolne. Wystarczy przyrządzić je tak, aby soda przypominała kleik. To właśnie tą papką smarujemy miejsce zakamieniałe oraz to, które chcemy wybielić. Niestety z czasem białe umywalki i wanny żółkną, dlatego ich odpowiednia pielęgnacja jest wręcz priorytetem.

Cytryna

Cytryna również wykazuje właściwości wybielające. Warto wykorzystać to w życiu. Wystarczy stworzyć papkę z sody oczyszconej, wody i cytryny i już po chwili będziemy mogli cieszyć się pięknie wysprzątaną łazienką. Ocet można stosować też na powierzchnię kranów, aby były świecące i odkamienione.

Produkty do czyszczenia od General Fresh doskonale sprawdzą się w Twoim domu – sprawdź!

Mleczko do czyszczenia zamiast proszku

W sklepach dostępne są zarówno mleczka, jak i proszki do czyszczenia łazienki. Warto zakupić pierwszy rodzaj. Proszek ma tendencję do niszczenia delikatnej struktury wanny i umywalki. Oczywiście uszkodzenia powstaną po czasie, jednak warto wspomnieć i o nich. Rowki, które wytwarzają się pod wpływem mechanicznego ścierania, żółkną i stają się coraz bardziej widoczne. Mleczko skutecznie rozpuszcza brud i resztki balsamu, czy żelu pod prysznic.

Gąbka do mycia naczyń

Do świetny sojusznik w walce z brudem w łazience. Gąbka do mycia naczyń, która z jednej strony ma delikatną gąbkę, a z drugiej nieco bardziej ostrą powierzchnię ścierającą, może świetnie sprawdzić się do czyszczenia praktycznie każdej powierzchni. Jeżeli brud jest nieco mocniejszy i samo mleczko nie radzi sobie z jego usunięciem, warto ostrzejszą stroną przycisnąć produkt nieco mocniej. Brud powinien zejść od razu.

Ręcznik papierowy

Niestety nadal wiele osób nie docenia jego struktury i wszechstronności. Ręcznik papierowy to idealny dodatek do mycia okien. Kiedy psikamy płyn do szyb, szybę wycieramy ręcznikiem. To on zbiera brud, roztocza i sprawia, że na lustrze nie ma smug. Warto wiec zdecydować się na jego zakup. Ręcznik nie jest drogi.

Jak widać, pielęgnacja łazienki może być jednak prosta. Wystarczy trochę sprytu i cierpliwości, aby jej czystość została zachowana na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *